המרכז האסטרונומי

אודותינו

המרכז האסטרונומי הוקם על ידי גיא שמעון ואילן שפירא, מייסדי פורום אנדרומדה, קהילת האסטרונומים הגדולה והפעילה ביותר בישראל. 

מטרתנו היא לתת לאנשים שמגיעים מחוץ לקהילה "כרטיס טיסה לחלל" – הזדמנות להתממשק עם תחומי החלל והאסטרונומיה בצורה קלה, מובנת ונגישה, והכי חשוב – דרך חוויות בלתי נשכחות שילוו אתכם לכל החיים.

הפעילות שלנו מכסה מגוון רחב של תחומים ופונה לכלל שכבות האוכלוסיה בכל הגילאים – מהרצאות מגוונות לפרטיים, בתי ספר ומוסדות, קורסי הכשרה מלאים לאנשים פרטיים ומדריכי אסטרונומיה, וכמובן גם תצפיות שטח אסטרונומיות בטלסקופים המשוכללים ביותר. כמו כן אנחנו מתפעלים שני מצפי כוכבים פרטיים, אחד מהם הוא היחיד בישראל המתמחה בתצפיות וצילומי שמש.

אנו מאמינים כי היכולת לתווך את היקום לציבור היא שליחות, ולכן בנוסף לפעילות העסקית השוטפת אנו משריינים מראש מכסת זמן חודשית קבועה לעבודה עם הקהילה (בתי חולים, חינוך מיוחד ועוד).

גיא שמעון

אני גיא – אסטרונום חובב נלהב, מייסד של המרכז האסטרונומי ופורום אנדרומדה. פריק של תחום החלל, צורך מדע בדיוני בכמויות עוד מילדות.

יש לי בבית אוסף של כ – 20 טלסקופים, ומצפה כוכבים קטן בחצר. בין היתר אני בונה טלסקופים להנאתי בעזרת הדפסות תלת מימד ונגרות, ופיתחתי משקפת חלל ייחודית שמאפשרת תמונה "תלת מימדית" עוצרת נשימה של השמיים בשתי העיניים.

אילן שפירא

אני אילן – אסטרונום חובב וחי את התחום. את המרכז האסטרונומי ואת פורום אנדרומדה ייסדתי יחד עם גיא, ואני חי את עולם החלל מילדות ועכשיו מגשים חלומות ישנים.

בבית הקמתי מצפה כוכבים. המצפה עוסק לא מעט בירח ובשמש וגם באובייקטים מרוחקים יותר. עם טלסקופ גדול וייחודי אני מגיע לנגב "וצד" גלקסיות מרוחקות וערפיליות מרהיבות.

נתי זפקו

אני נתי – חובב אסטרונומיה, מדע, ואסטרופיזיקה. אני יוצר תוכן שקשור לתחומים של מדע פופולארי, ופילוסופיה של מדע. מאוד אוהב סדרות מדע בדיוני, ומשחקי מחשב עם סיפורים מעניינים. כוכב לכת האהוב עלי הוא צדק. 

אני מהנדס אוטומציה, מלמד שפות תכנות במכללת אפקה ומחזיק בבית המון סוגים של גאדג'טים וכלים, ו"צעצועי שולחן" שקשורים לפיזיקה, ומדע.

אדם בן דליה

אני אדם – אסטרונום חובב, לשעבר איש חינוך וכיום עוסק בפיתוח תוכנה. החלל ממגנט אותי בערך מהיום שאני זוכר את עצמי (לשמחתי, יש אפילו תיעוד). אם היה ענף ספורט שמודד "קריאת ערכים אנציקלופדיים", יש סיכוי גבוה שהייתי מועמד למדליה בקטגוריית "חלל ואסטרונומיה". אני פועל לקדם ולהנגיש כמה שיותר את ענף האסטרונומיה.

חלומות מהתחום: לצפות בליקוי חמה מלא, בזוהר הצפוני ולהיות עד לסופרנובה!